Başhekim
20 Nisan 2022

Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekimi

Uzm. Dr. Funda KOÇAK

 

 

                01.05.1972 tarihinde Konya’da doğdu. İlk , Ortaokul ve Lise eğitimini Antalya’da tamamladı. 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden “Tıp Doktoru” unvanıyla mezun oldu. Ardından 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana bilim dalındaki eğitimini de tamamlayarak “Uzman Doktor” unvanıyla mezun oldu.
           2002 – 2006 yılları arasında Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Uzman Doktor olarak görev yaptı. 2006 yılından itibaren ise Başakşehir Devlet Hastanesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzman Doktorluğunun yanı sıra Başhekim Yardımcılığı ve Kalite Direktörlüğü görevlerini ifa etti.
               2018 yılı İtibariyle Sağlık Bakanlığı Kalite Değerlendiricisi olarak görev yapmakta olup, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde ve ulusal bilimsel toplantılarda sunulan birçok makale ve bildirisi vardır.
           657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 122. maddesi gereğince Takdir ve Teşekkür belgeleri ile taltif edilmiş olup, Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti, EuropeanSociety of ChemotherapyandInfectiousDiseases, İstanbul Tabip Odası, EKMUD, VHSD, KLİMİK kuruluşlarına üyelikleri bulunmaktadır.
               Doç. Dr. İbrahim KOÇAK ile evli olup, 2 çocuk annesidir.