Kurumsal

Tarihçemiz

 

LOGO.jpg

Hastanemiz; Esenler Başakşehir Devlet Hastanesi ismiyle 09.08.2006 tarihli Bakanlık Oluru ile açılarak 14.11.2006 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır.

13.10.2008 tarih ve 38498 sayılı Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri makam onayı ile ''Esenler Başakşehir Devlet Hastanesi'' ismi değiştirilerek ''Başakşehir Devlet Hastanesi'' adı altında halkımıza hizmet vermektedir.

 

Başakşehir Devlet Hastanesi, 17.219.40 m2 arsa alanı üzerinde, 7 katlı A blok, 3 katlı B blok ve 4 katlı C bloktan müteşekkil olup, 100 yatak kapasitesi ile 4 Ameliyathane Salonu, 8 yataklı 2.düzey Genel Yoğun Bakım Ünitesi, 12 yataklı Palyatif Bakım Servisi ve Poliklinikleriyle hizmet vermektedir.

Hastane bloklarını Bahçe, Otopark Alanı, Jeneratör Ünitesi, Güvenlik Binası, Kreş 
Binası ve gezi alanları tamamlar.

Hastanemize bağlı Bahçeşehir’de Bahçeşehir Semt Polikliniği ve Güvercintepe’de Başakşehir (Güvercintepe) Semt Polikliniği mevcuttur.  


Hasta odalarımız 2 ve 3 yataklı olup içerisinde Banyo, WC, Refakatçi yatağı, Buzdolabı ve Hemşire Çağrı Sistemi donatılmıştır.

 

Hastanemizde; Acil Sağlık Hizmetleri, İç Hastalıkları (Dâhiliye), Nöroloji, Kardiyoloji, Çocuk Hastalıkları, Ortopedi,Enfeksiyon Hastalıkları, Anestezi, Göz, Kulak Burun Boğaz, Psikiyatri, Üroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Cildiye, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları, Beyin Cerrahisi poliklinik hizmetlerinin yanı sıra Psikolog, Diyetisyen, Endoskopi, Organ Bağışı, Solunum Fonksiyon Testi (SFT), Odyometri, EEG, EMG ve Diyabet Hemşireliği, Hasta Hakları Birimi, Sosyal Hizmet Birimi, Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimi ve Sağlık Kurulu alanlarında da hizmet verilmektedir. 

Hastanemiz; Biyokimya, Mikrobiyoloji, Patoloji Laboratuvarı, Transfüzyon Merkezi, Görüntüleme Hizmetleri (Direk Grafiler, Doppler USG, Kemik Dansitometrisi, Mamografi, BT, MR [Dış Sevk] ) alanlarında da hizmet vermektedir.

19 Ekim 2023